Ο Γιάχος δεν υπέδειξε οφσάιντ στο 2-1 του Πανιωνίου, όμως ο Εργοτέλης με τον Τζούνιορ έκανε χαλάστρα στον Πανιώνιο στο 90′ αποσπώντας ισοπαλία 2-2 στη Νέα Σμύρνη από τους «κυανέρυθρους». Γκολ από τη σέντρα έβαλε ο Ριέρα.
Στη Νέα Σμύρνη ο Εργοτέλης μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, όμως η έμπνευση του Ριέρα να εκτελέσει από τη σέντρα (!) και να κρεμάσει τον Πίρσον έβαλε τον Πανιώνιο σε θέση οδηγού. Νωρίτερα στο 7′ ένα σουτ του Εστογιανόφ δεν είχε καμία τύχη, όπως και αυτό του Τζούνιορ τρία λεπτά αργότερα. Στο 11′ ήρθε το γκολ για τους «κυανέρυθρους» και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Εστογιανόφ… έψαξε ξανά την επίτευξη ενός τέρματος, όμως το σουτ έξω από την περιοχή δεν βρήκε στόχο.